Hledat

Ubytování

Památky, ubytování a letenky do Paříže

Paříž, romantické, více než dvoumilionové hlavní město Francie patří mezi nejvyhledávanější destinace pro několikadenní zájezdy a pobyty. Každoročně sem nevšední atmosféra přímo vyzývající k romantice, krásné památky a unikátní stavby jak například Eifelova věž přilákají více než devět milionů turistů. Toto číslo je velmi udivující, vezmeme-li navíc v potaz, že celkový počet obyvatel Paříže se pohybuje kolem deseti milionů.

Jako první, co Vás v souvislosti s Paříží určitě napadne, kromě architektonických památek, je svět luxusní módy, romantika a mistrná kuchyně. Na možnost, že byste zde potkali rodilého Pařížana, můžete téměř zapomenout. Ve městě žije spousta cizinců, imigrantů a přistěhovalců, kteří sem přijeli většinou za prací. Paříž je město kontrastů, luxusu, obchodů, módy a dobrého jídla. Turisté ji hodnotí většinou jako nejkrásnější město Evropy, na druhou stranu ale také jako jedno z nejdražších a nejšpinavějších.

Ve městě sídlí vedení téměř poloviny všech francouzských společností, mezinárodních firem či celosvětově uznávaných organizací jako je například UNESCO. Také proto je Paříž jedním z nejvýznamnějších světových center po obchodní, kulturní, turistické i politické stránce.

Obr. 1 - Eiffelova věž v Pařízi

Přijedete-li do Paříže na romantickou dovolenou, nebo jenom malý výlet, budete nejspíše velmi příjemně překvapeni ubytováním. I když si vyberete jenom dvouhvězdičkový hotel, zjistíte, že výše komfortu je o něco vyšší, než byste u takovéhoto hotelu čekali. Totéž také platí i o nynějších cenách zájezdů do Paříže. Samozřejmě ale, že se liší podle nabídek jednotlivých cestovních kanceláří. Nejvýhodnější zájezdy do Francie pořídíte například v nabídce last minute, kdy se může cena čtyřdenního zájezdu pohybovat kolem pouhých dvou a půl tisíce korun.

Paříž je město neomezených možností a to platí také o typech dopravních prostředků, kterými se můžete do Paříže dostat a pohybovat se pak po ní. Všeobecně nejpohodlnější a samozřejmě nejrychlejším spojem do Paříže je letecká doprava. Díky nízkonákladovým společnostem může létat opravdu úplně každý a téměř za pakatel. Dalším, o něco méně pohodlným způsobem je cesta dálkovým autobusem, nebo dokonce osobním automobilem. Hodně záleží také na tom, jaký typ dopravy preferuje Vámi zvolená cestovní agentura, nebo zda jedete takzvaně na vlastní pěst.

Nejideálnějším obdobím kdy do Paříže vyrazit je nejspíše léto. Jelikož počasí ve Francii ovlivňuje oceánské podnebí, jsou zde poměrně mírné zimy, ale léta jsou zde relativně chladná. Průměrné teploty se pohybují kolem 18°C.

Zájezdy do Paříže

Několikadenní poznávací zájezdy, takzvané Eurovíkendy či krátkodobé dovolené v Paříži bývají nejčastější krátkodobé pobyty. V rámci Evropy Vám pro tyto dočasné pobyty stačí pouze platný cestovní pas. Pokud bude délka Vašeho pobytu přesahovat 90 dní, budete již potřebovat vízum.

Celá Francie, a oblast Paříže bohužel především, patří mezi oblasti a země, které jsou na svůj jazyk mimořádně hrdé, tudíž zrovna moc neuznávají světové jazyky jako angličtina či němčina. Proto doporučujeme naučit se před cestou do Paříže alespoň některé základní obraty, které se Vám mohou hodit. Uvidíme na vlastní oči, že jakmile promluvíte francouzsky, bude přístup Pařížanů okamžitě o něco vlídnější a přívětivější.

Před samotnou cestou do Paříže byste si měli zjistit základní informace, které určitě budete potřebovat. Určitě se budou hodit orientační ceny, měna, možnosti dopravy po městě apod. Oficiální francouzskou měnou je Euro. Všeobecně, jako u většiny jiných měn, platí, že výhodnější kurz pro směnu najdete u nás. Peníze lze ale směnit také samozřejmě v umístě pobytu. Obvykle jsou směnárny v Paříži otevřeny jenom ve všední dny a určitě budete při směně potřebovat cestovní pas.

Jediné, co by Vás mohlo po příjezdu do Paříže nemile překvapit jsou ceny. Za ubytování se v nejlevnějších oblastech pohybuje v přepočtu kolem jednoho tisíce korun. Například za kávu si poněkud připlatíte. Šálek Vás může vyjít až na 60 Kč, o něco více Vás vyjde minerální voda, pivo nebo třeba šunkový sendvič. V restauracích obvykle spropitné nechávat nemusíte, protože obvykle bývá započteno do celkové ceny. Naopak pokojská, vrátný, obsluha čerpací stanice apod. malé dýško očekávají.

Letenky a ubytování

Paříž jako velké město, neustále doslova zaplavované dalšími a dalšími přívaly turistů, skýtá mnoho nejrůznějších druhů ubytování. Cena za ubytování se pochybuje v různém rozpětí, podle Vašich nároků na pohodlí, komfort a vzdálenost od centra. Nejlevnější ubytování v Paříži je poměrně daleko od centra. Poměrně se také cení ubytování s výhledem na pařížské perly jako je Eifelova věž, Notre Dame apod. Nejběžnější typ ubytování v Paříži jsou hotely. Čím méně hvězdiček, tím by mělo být ubytování samozřejmě levnější. V Paříži najdete hotely od jedné až po čtyři hvězdičky. Ceny se liší podle vybavení. I jednohvězdičkové hotely mohou být relativně velmi slušně vybaveny. Za takový pokoj zaplatíte v průměru asi jeden tisíc korun, za dražší, čtyřhvězdičkový můžete zaplatit i 7 500 Kč za noc.

Známým a také oblíbeným druhem ubytování jsou penziony. Ty jsou proslavené hlavně příjemnou až rodinnou atmosférou a mohou vzdáleně připomínat malý hotel. Hodláte-li setrvat v Paříži déle, vyjde Vás asi o něco levněji když si pronajmete některý z nabízených apartmánů či domků. Většinu z nich najdete v nabídce cestovních kanceláří. Dům je nutné si delší dobu dopředu zarezervovat, protože bývají velmi rychle obsazené.Pro nás trochu nezvyklým typem ubytování jsou takzvané mládežnické ubytovny. Jsou to poměrně levné ubytovací zařízení, především pro mladé lidi, kteří hledají spíše jenom místo pro nocleh a ráno vyráží na některý z většinou celodenních poznávacích výletů.

Poměrně hodně vyhledávaných levným ubytováním v Paříži jsou také kempy. Jejich služeb využívají především mladí dobrodružní lidé, kteří zavítají do Francie spíše jako na zastávku při své cestě. V samotné Paříži najdete přibližně sto takovýchto ubytovacích kapacit. Máte zde možnost přenocovat pod stanem, v bungalovech či malých chatkách. Noc tady Vás vyjde na asi 400 Kč.

Jak jsme již zmiňovali, nejjednodušším, nejvíce pohodlným a levným způsobem jak se do Paříže dostat je letecká doprava. V dnešní době stoupá popularita takzvaných nízkonákladových letů, díky kterým jsou nejlevnější letenky do Paříže dostupné opravdu komukoliv.

Nejnižší ceny letů do Paříže se pohybují kolem necelých tří tisíc korun. Pokud chcete i tak ještě na letence do Paříže co nejvíce ušetřit, využijte některou z akčních slev nebo letenek nabízených last minute.

Zajímavá místa v Paříži

Romantická a tajemná Paříž nabízí zvědavým turistům mnoho zajímavých míst, historických, architektonických ale i moderních a technických památek a unikátů, které najdou prostě jenom tady. Paříž skýtá takovýchto skvostů nesčetné množství a těžko říct, co byste vidět měli, co se dá oželet a co jednoduše vidět musíte. Z největších krás a typických Pařížských staveb, které jsou většinou základem poznávacích zájezdů do Paříže musíme vyjmenovat alespoň následující.

  • Katedrála Notre-Dame – nebo také katedrála Panny Marie či Chrám Matky Boží (známá ze slavného díla Victora Hugo Zvoník u Matky Boží), je to gotická církevní stavba a je považována za jednu z nejkrásnějších francouzských gotických památek.
  • Museum v Louvre – jedno z největších museí na světě. Je umístěno v palácovém komplexu a bylo proslaveno také nejedním filmem, ve kterém se objevilo. Najdete zde unikátní památky z Egypta, Řecka a Říma, slavné obrazy jako Mona Lisa apod.
  • Vítězný oblouk – významná historická památka, kterou nechal vystavět Napoleon Bonaparte jako znak svých vítězství a moci. Vítězný oblouk je postaven na náměstí Place Charles-de-Gaulle.
  • Bazilika Sacré-Couer – bazilika tyčící se na nejznámějším a nejvyšším bodě Paříže – návrší Montmartre. Bazilika je postavena v originálním a téměř jedinečném slohu, který je kombinací několika jiných.
  • Eifelova věž – ocelová, 324 metrů vysoká, celosvětově známá dominanta Paříže. Zajímavostí tohoto unikátu je fakt, že věž byla postavena u příležitosti francouzské revoluce a měla stát jen 20 let.
  • Champs-Élysées – jeden z nejslavnějších bulvárů Paříže. Jeho délka se pohybuje kolem dvou kilometrů a spojuje dvě náměstí, na jednom z nich stojí zmiňovaný, slavný Vítězný oblouk
  • Náměstí Bastily – jedno z nejznámějších a nejvýznamnějších náměstí Paříže. Jedná se o místo symbolizující Francouzskou revoluci. Stávala zde slavná věznice Bastila.

Eurovíkend Paříž

Chcete zažít několik nezapomenutelných dní v srdci Francie, nejkrásnějším městě světa, v romantické Paříži. Vychutnejte si architektonické krásy, historické unikáty i neuvěřitelnou atmosféru, která ve Vás nechá hluboký dojem.

Mnoho lidí, kteří rádi cestují, může od jejich koníčku odradit samotné plánování a zařizování cesty a ostatních potřebných věcí. Velkou výhodou Eurovíkendů je, že za Vás cestovní agentura vyřídí od nejrůznějších povolení, přes dopravu, ubytování, stravu i veškeré rezervace. Jediným úkolem, který zůstává na Vás je pouze výběr destinace, nabízených poznávacích výletů a výběr hotelu.

Obr. 2 - Vítěžný oblouk v Paříži

Eurovíkend Paříž většinou trvá dva až tři dny. I když se to nezdá jako zrovna moc času k prohlédnutí alespoň nejznámějších památek Paříže, dá se jich stihnout relativně hodně. V ceně Eurovíkendu už jsou většinou započteny veškeré poplatky spojené s dopravou, ubytováním, vstupným nebo zkušeným průvodcem. Ne vždycky je pravidlem, že částka zahrnuje také praktické pojištění. O všech těchto formalitách Vás ale cestovní kancelář zprostředkující Vámi vybraný Eurovíkend v Paříži, bude info nabídky cestovní agentury si můžete vybrat z téměř jakéhokoliv typu ubytování, který Vám bude vyhovovat. Většinou nabídka zahrnuje několik hotelů, s různým počtem hvězdiček, stupněm komfortu, službami a stravováním.

Eurovíkend Paříž obvykle trvá čtyři krásné dny a většinou stojí kolem dvou tisíc. Ideální možností, kdy Eurovíkend v Paříži zakoupit jsou last minute akce, kdy se dostanete pod dva tisíce korun! Evurovíkendy jsou zkrátka jedinečným způsobem, jak vidět mnoho krás tohoto okouzlujícího města, za minimum času a peněz.

Nejlépe hodnocená ubytování ve francouzském městě Paříž

J.K. Place Paris

10

J.K. Place Paris

Ubytování (Hotel) J.K. Place Paris. Set in Paris and with Orsay Museum reachable within 300 metres, J.K. Ubytování J.K. Place Paris se nachází ve městě Paříž (Francie - Ile de France). V následujících dnech se ceny pohybují od 20 563 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Superb nice apartment located in Montparnasse

10

Superb nice apartment located in Montparnasse

Ubytování (Apartmán) Superb nice apartment located in Montparnasse. Superb nice apartment located in Montparnasse is located in the 14th arr. District of Paris, 1.5 km from Luxembourg Gardens, 2.4 km from Rodin Museum and... Ubytování Superb nice apartment located in Montparnasse se nachází ve městě Paříž (Francie - Ile de France). V následujících dnech se ceny pohybují od 1 837 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Tour Eifel - Quai André Citroën ID 273

10

Tour Eifel - Quai André Citroën ID 273

Ubytování (Apartmán) Tour Eifel - Quai André Citroën ID 273. Situated in Paris, 2 km from Eiffel Tower and 2.8 km from Paris Expo - Porte de Versailles, Tour Eifel - Quai André Citroën ID 273 offers free WiFi and air... Ubytování Tour Eifel - Quai André Citroën ID 273 se nachází ve městě Paříž (Francie - Ile de France). V následujících dnech se ceny pohybují od 9 622 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Edgar Suites Auteuil - Le Marois

10

Edgar Suites Auteuil - Le Marois

Ubytování (Aparthotel) Edgar Suites Auteuil - Le Marois. Situated within 600 metres of Parc des Princes and 2. Ubytování Edgar Suites Auteuil - Le Marois se nachází ve městě Paříž (Francie - Ile de France). V následujících dnech se ceny pohybují od 3 562 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Luxury 2 Bedroom 2 Bathroom Louvre & Notre Dame

10

Luxury 2 Bedroom 2 Bathroom Louvre & Notre Dame

Ubytování (Apartmán) Luxury 2 Bedroom 2 Bathroom Louvre & Notre Dame. Luxury 2 Bedroom 2 Bathroom Louvre & Notre Dame is located in the 1st arr. District of Paris, 1.1 km from Louvre Museum, 1.9 km from Sainte-Chapelle and 2. Ubytování Luxury 2 Bedroom 2 Bathroom Louvre & Notre Dame se nachází ve městě Paříž (Francie - Ile de France). V následujících dnech se ceny pohybují od 8 489 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Quiet and cosy flat in Paris

10

Quiet and cosy flat in Paris

Ubytování (Apartmán) Quiet and cosy flat in Paris. Located in Paris in the Ile de France region, Quiet and cosy flat in Paris has a balcony. It is set 2. Ubytování Quiet and cosy flat in Paris se nachází ve městě Paříž (Francie - Ile de France). V následujících dnech se ceny pohybují od 2 511 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Nejlépe hodnocená ubytování ve francouzském regionu Ile de France

Grand F3 CONFORTABLE 5 mn de Paris et proche Disneyland

10

Grand F3 CONFORTABLE 5 mn de Paris et proche Disneyland

Ubytování (Apartmán) Grand F3 CONFORTABLE 5 mn de Paris et proche Disneyland. Grand F3 CONFORTABLE 5 mn de Paris et proche Disneyland is located in Maisons-Alfort. Ubytování Grand F3 CONFORTABLE 5 mn de Paris et proche Disneyland se nachází ve městě Maisons-Alfort (Francie - Ile de France). V následujících dnech se ceny pohybují od 4 102 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

J.K. Place Paris

10

J.K. Place Paris

Ubytování (Hotel) J.K. Place Paris. Set in Paris and with Orsay Museum reachable within 300 metres, J.K. Ubytování J.K. Place Paris se nachází ve městě Paříž (Francie - Ile de France). V následujících dnech se ceny pohybují od 20 563 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Superb nice apartment located in Montparnasse

10

Superb nice apartment located in Montparnasse

Ubytování (Apartmán) Superb nice apartment located in Montparnasse. Superb nice apartment located in Montparnasse is located in the 14th arr. District of Paris, 1.5 km from Luxembourg Gardens, 2.4 km from Rodin Museum and... Ubytování Superb nice apartment located in Montparnasse se nachází ve městě Paříž (Francie - Ile de France). V následujících dnech se ceny pohybují od 1 837 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Tour Eifel - Quai André Citroën ID 273

10

Tour Eifel - Quai André Citroën ID 273

Ubytování (Apartmán) Tour Eifel - Quai André Citroën ID 273. Situated in Paris, 2 km from Eiffel Tower and 2.8 km from Paris Expo - Porte de Versailles, Tour Eifel - Quai André Citroën ID 273 offers free WiFi and air... Ubytování Tour Eifel - Quai André Citroën ID 273 se nachází ve městě Paříž (Francie - Ile de France). V následujících dnech se ceny pohybují od 9 622 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Welcome at home

10

Welcome at home

Ubytování (Apartmán) Welcome at home. Boasting a garden, an outdoor pool and garden views, Welcome at home is situated in Noisy-le-Grand. Ubytování Welcome at home se nachází ve městě Noisy-le-Grand (Francie - Ile de France). V následujících dnech se ceny pohybují od 2 378 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Appartement proche Paris

10

Appartement proche Paris

Ubytování (Apartmán) Appartement proche Paris. Appartement proche Paris is set in Les Pavillons-sous-Bois and offers free bikes, a garden and barbecue facilities. Ubytování Appartement proche Paris se nachází ve městě Les Pavillons-sous-Bois (Francie - Ile de France). V následujících dnech se ceny pohybují od 3 400 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)