Hledat

Ubytování

Památky v Paříži

V Paříži jsou mnohé nádherné památky. Za jeden víkend je nemůžete všechny poznat. Pojďme si alespoň přiblížit nejzajímavější památky a další zajímavá místa.

Eiffelova věž

Eiffelova věž je jedním z hlavních symbolů Paříže. Jde o nejvýznamnější památku, ke které směřuje nejvíce turistů. Přestavuje ocelovou konstrukci, která zpočátku u Pařížanů vzbuzovala spíše odpor. Byla postavená v roce 1889 na počest výročí Velké francouzské revoluce a Světové výstavy a původně měla stát jen dvacet let. Nyní si však Paříž bez ní nedokážeme představit. Stavbu Eiffelovy věže tvoří čtyři betonové bloky. Má tři patra. První patro se nachází ve výšce 57 metrů, druhé 115 metrů a poslední ve výšce 275 metrů. Při cestě do druhého patra se můžete rozmyslet, jestli dáte přednost výtahu či pěší chůzi, ale do třetího patra je přístup jen výtahem. V Eiffelově věži si můžete dát oběd. K dispozici vám tu jsou dvě restaurace. Počítejte však s přemrštěnými cenami a za pěkného počasí s frontami. Ovšem lepší výhled vám nabídne jen málokterá restaurace na světě.

Louvre

Velmi významné muzeum nejen v Paříži, ale na celém světě představuje Louvre. Muzeum se nachází v palácovém komplexu Palais du Louvre. Dříve v něm sídlili francouzští králové. Historie sbírky tvořící Louvre sahá do 16. století. Muzeum založil František I. Jeho pokračovatelem byl Ludvík XIV. V Louveru si prohlédnete mnohé umělecké předměty velké hodnoty. Muzeum je rozdělené do sedmi zajímavých oddělení. Jsou jimi Egyptské starožitnosti, Stará antická a orientální keramika, Řecké a římské starožitnosti, Malby, kresby, mědirytiny (18. – 19. století), Skulptury středověku, renesance a moderní doby, Malé umělecké předměty světové historie a Námořnictví a etnografie. Najdete zde i obraz Moni Lizy. Zajímavá je i skleněná pyramida, která tvoří vchod do muzea. Byla vystavěná v moderní době.

Notre dame

Rádi si prohlížíte chrámy, které jsou monumentální a dokáží v člověku vzbudit nejhlubší pokoru? Nenechte si ujít katedrálu Notre-Dame v Paříži (Chrám Matky Boží). Jde o majestátnou gotickou římskokatolickou katedrálu.
Výstavba Notre-Dame trval od roku 1163 do roku 1345. Představuje jednu z nejvýznamnějších středověkých památek celé Evropy. Katedrála je přístupná třemi portály, které jsou bohatě zdobené reliéfy. Prohlédněte si biblické výjevy a další zajímavé reliéfy. Chcete-li se pokochat nádherným výhledem na Paříž, vystupte do věže, která měří 69 metrů. Veřejnosti je přístupná jen severní věž.

Bazilika Sacré-Cœur

Bazilika Sacré-Cœur představuje římskokatolický kostel. Najdete ji na pahorku Montmartre. Je to nejvyšší bod v Paříži, který vám také umožní nádherné výhledy do okolí, zvlášť v případě, že vám vyjde pěkné počasí s dobrou viditelností. Stavba této významné památky je zajímavá. Jakoby se sem ani svým zajímavým orientálním vzhledem nehodila. Přitom jde o jednu z nejvýznamnějších památek celé Paříže. Stavba Sacré-Cœur byla započatá roku 1875. V bazilice je umístěný slavný zvon „Savoyarde“. Je to jeden z největších zvonů světa a váží neuvěřitelných 19 tun. Průčelí baziliky je tvoření třemi arkádami. Nad nimi se tyčí dvě jezdecké sochy. Jsou jimi Ludvík IX. a Jana z Arku. Jde o oblíbené postavy francouzské historie. Ačkoli nemusíte být věřící nebo nerozumíte Francouzky, poslechnout si slova kněží v této bazilice je opravdový emoční zážitek!

Invalidovna

Často navštěvovanou památkou v Paříži je i Invalidovna. Jde o komplex budov, který zahrnuje muzeum a pamětihodnosti. Dozvíte se více o francouzské vojenské historii. Prohlédnete si tu i původní nemocnici a domov pro válečné veterány. V Invalidovně jsou pohřbeni váleční hrdinové Francie. Zdejší institut zahrnuje domov důchodců, nemocnici a centrum pro ambulantní lékařskou pomoc.

Náměstí svornosti

V Paříži byste si také neměli nechat ujít největší náměstí. Je jím Náměstí svornosti (Place de la Concorde). Vzniklo v letech 1754 – 1763 a rozkládá se na ploše 84 000 m2.
Náměstí svornosti během Francouzské revoluce neslo název Náměstí Revoluce a představovalo popraviště. Popravovalo se tu gilotinou. Na tomto náměstí přišla o hlavu i královna Marie Antoinetta či král Ludvík XVI.

Champs Elysées

Chcete-li si užít více ruchu Paříže, najdete ho na bulváru Avenue des Champs Elysées. Jde o nejvýznamnější a nejpreciznější bulvár v Paříži, ale i v rámci celosvětového měřítka je velmi významný. Chtěli byste si na bulváru pronajmout byt? Nedoplatili byste se.
Prohlédnete si tu některé zajímavé budovy (Elysejský palác, rezidence francouzských prezidentů) a projít si můžete i luxusní obchody či si zajít na něco dobrého k jídlu či pití.
Bulvár spojuje Náměstí Svornosti a náměstí Place Charles de Gaulle, na kterém se nachází Vítězný oblouk.

Vítězný oblouk

Vítězný oblouk ( Arc de Triomphe de l’Étoile) byl vybudován v letech 1806 – 1836. Měří 51 metrů a je široký 45 metrů. Představuje druhý největší vítězný oblouk na světě. Objednal si ho Napoleon Bonaparte v roce 1806. Měl oslavovat vítěznou bitvu u Slavkova. V současné době symbolizuje památku obětem války. Uvnitř stavby můžete navštívit muzeum, které vám přiblíží historii Vítězného oblouku. Stavba Vítězného oblouku je zdobená mnohými plastikami. Jsou jimi Bitva u Slavkova, Obrana, Bitva u Abukiru, Triumf od Korota, Dobytí Alexandrie atd. Kolem tohoto oblouku naleznete také jeden z největších kruhových objezdů pařížské dopravní infrastruktury.

La Défense

La Défense představuje moderní pařížskou čtvrť, ve které najdete moderní stavby a mrakodrapy. Nejvýznamnějším místem této čtvrti je Grande Arche (Velký oblouk). Je moderní stavbou ve tvaru vítězného oblouku. Jde o otevřenou kostku, která byla vybudovaná rou 1989. Její výška je 110 metrů a je na dvanácti pilířích, které jsou zakotvené pod zemí.

Moulin Rouge

Zajímavým místem Paříže je Moulin Rouge, což je v překladu Červený mlýn. Jde o světoznámý kabaret, který najdete ve čtvrti Pigalle. Podnik má skutečně podobu velkého červeného mlýnu. Kabaret Moulin Rouge vznikl už na počátku 20. století. Pokud se chcete podívat na zdejší představení, musíte si lísky zakoupit dopředu. O představení je totiž velký zájem. To se odráží na cenách lístků.

Sorbona

Při svých cestách po Paříži se vydejte k Sorboně. Najdete ji v pařížské latinské čtvrti a tvoří ji monumentální komplex. Sorbona představuje nejstarší francouzskou univerzitu. Vznikla už kolem roku 1160. Dnes už neexistuje Sorbona jako samostatná budova. Budete-li v latinské čtvrti, rovnou si zde prohlédněte další památky. Jsou tu především mnohé církevní stavby, např. Kostel Saint-Étienne-du-Mont, Kostel Saint-Julien-le-Pauvre, Kaple Sainte-Ursule de la Sorbonne, Kostel sv. Sulpicia, Kostel svatého Severína Pařížského. Najdete tu největší pařížský městský park Lucemburské zahrady a také tu jsou muzea – Musée national du Moyen Âge (národní muzeum středověku), Musée des Lettres et des Manuscrits atd.

Lucemburský palác

Lucemburský palác (Palais du Luxembourg) najdete v 6. obvodu v Paříži a je sídlem francouzského senátu. Palác nechala vystavět Marie Medicejská. Byl dokončený roku 1631. Sloužil jako královský palác až do Velké francouzské revoluce. Krátkou dobu představoval vězení a během druhé světové války byl Lucemburský palác sídlem Lufwaffe (německé válečné letectvo). Lucemburský palác je obklopený Lucemburskými zahradami (Jardin du Luxembourg), které se rozkládají na ploše 22,5 hektarů. Jde o největší veřejný park v Paříži.

Náměstí Bastilly

Náměstí Bastilly (Place de la Bastille) představuje významné náměstí v Paříži. Stála tu pevnost Bastila, která byla zničená v letech 1789 – 1790. V současné době uprostřed náměstí stojí Červencový sloup. Je památkou na Červencovou revoluci v roce 1830. Na náměstí Bastilly se často konají koncerty, ale i trhy a jarmarky. Celkově se tu nudit nebudete. Najdete tu kina, noční kluby, kavárny, restaurace atd. Na Náměstí Bastilly se konají různé demonstrace.

Královský palác

Královský palác (Palais Royal) je rozsáhlým komplexem budov, ve kterém dnes sídlí několik veřejných institucí. Jsou jimi Státní rada, Ústavní rada a ministerstvo kultury, Tribunal des conflits – francouzský soud a Comédie-Française (Národní divadlo). Palác je z roku 1622 a má bohatou minulost.

Versailles

Nedaleko Paříže najdete nádherný zámek ve Versailles. Od roku 1979 je zapsaný na Seznamu světového dědictví UNESCO. Zámek se skládá z několika částí. Jsou jimi Jižní křídlo, Královské nádvoří, Severní křídlo, Opera, Mramorové nádvoří, jádro zámku a Zrcadlový sál. Působivá je především poslední jmenovaná část zámku.
Versaillské zámecké zahrady jsou skutečně nádherné, zvláště na jaře se vám bude tajit dech nad nádhernými květinami. Jsou tu také mnohé fontány a další architektonické prvky.

Tím výčet památek zdaleka nekončí. Vyjmenujme si alespoň ještě některé další: Place de Vosges, Opera, Madeline, gotická kaple Saint Chapelle, Conciergerie, Sorbona, Pantheón. Zkrátka v Paříži je mnoho památek a budete-li se sem vracet, vždy najde další zajímavost, která stojí za pozornost.

Nejlépe hodnocená ubytování ve francouzském městě Paříž

J.K. Place Paris

10

J.K. Place Paris

Ubytování (Hotel) J.K. Place Paris. Set in Paris and with Orsay Museum reachable within 300 metres, J.K. Ubytování J.K. Place Paris se nachází ve městě Paříž (Francie - Ile de France). V následujících dnech se ceny pohybují od 20 563 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Superb nice apartment located in Montparnasse

10

Superb nice apartment located in Montparnasse

Ubytování (Apartmán) Superb nice apartment located in Montparnasse. Superb nice apartment located in Montparnasse is located in the 14th arr. District of Paris, 1.5 km from Luxembourg Gardens, 2.4 km from Rodin Museum and... Ubytování Superb nice apartment located in Montparnasse se nachází ve městě Paříž (Francie - Ile de France). V následujících dnech se ceny pohybují od 1 837 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Tour Eifel - Quai André Citroën ID 273

10

Tour Eifel - Quai André Citroën ID 273

Ubytování (Apartmán) Tour Eifel - Quai André Citroën ID 273. Situated in Paris, 2 km from Eiffel Tower and 2.8 km from Paris Expo - Porte de Versailles, Tour Eifel - Quai André Citroën ID 273 offers free WiFi and air... Ubytování Tour Eifel - Quai André Citroën ID 273 se nachází ve městě Paříž (Francie - Ile de France). V následujících dnech se ceny pohybují od 9 622 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Edgar Suites Auteuil - Le Marois

10

Edgar Suites Auteuil - Le Marois

Ubytování (Aparthotel) Edgar Suites Auteuil - Le Marois. Situated within 600 metres of Parc des Princes and 2. Ubytování Edgar Suites Auteuil - Le Marois se nachází ve městě Paříž (Francie - Ile de France). V následujících dnech se ceny pohybují od 3 562 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Luxury 2 Bedroom 2 Bathroom Louvre & Notre Dame

10

Luxury 2 Bedroom 2 Bathroom Louvre & Notre Dame

Ubytování (Apartmán) Luxury 2 Bedroom 2 Bathroom Louvre & Notre Dame. Luxury 2 Bedroom 2 Bathroom Louvre & Notre Dame is located in the 1st arr. District of Paris, 1.1 km from Louvre Museum, 1.9 km from Sainte-Chapelle and 2. Ubytování Luxury 2 Bedroom 2 Bathroom Louvre & Notre Dame se nachází ve městě Paříž (Francie - Ile de France). V následujících dnech se ceny pohybují od 8 489 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Quiet and cosy flat in Paris

10

Quiet and cosy flat in Paris

Ubytování (Apartmán) Quiet and cosy flat in Paris. Located in Paris in the Ile de France region, Quiet and cosy flat in Paris has a balcony. It is set 2. Ubytování Quiet and cosy flat in Paris se nachází ve městě Paříž (Francie - Ile de France). V následujících dnech se ceny pohybují od 2 511 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Nejlépe hodnocená ubytování ve francouzském regionu Ile de France

Grand F3 CONFORTABLE 5 mn de Paris et proche Disneyland

10

Grand F3 CONFORTABLE 5 mn de Paris et proche Disneyland

Ubytování (Apartmán) Grand F3 CONFORTABLE 5 mn de Paris et proche Disneyland. Grand F3 CONFORTABLE 5 mn de Paris et proche Disneyland is located in Maisons-Alfort. Ubytování Grand F3 CONFORTABLE 5 mn de Paris et proche Disneyland se nachází ve městě Maisons-Alfort (Francie - Ile de France). V následujících dnech se ceny pohybují od 4 102 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

J.K. Place Paris

10

J.K. Place Paris

Ubytování (Hotel) J.K. Place Paris. Set in Paris and with Orsay Museum reachable within 300 metres, J.K. Ubytování J.K. Place Paris se nachází ve městě Paříž (Francie - Ile de France). V následujících dnech se ceny pohybují od 20 563 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Superb nice apartment located in Montparnasse

10

Superb nice apartment located in Montparnasse

Ubytování (Apartmán) Superb nice apartment located in Montparnasse. Superb nice apartment located in Montparnasse is located in the 14th arr. District of Paris, 1.5 km from Luxembourg Gardens, 2.4 km from Rodin Museum and... Ubytování Superb nice apartment located in Montparnasse se nachází ve městě Paříž (Francie - Ile de France). V následujících dnech se ceny pohybují od 1 837 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Tour Eifel - Quai André Citroën ID 273

10

Tour Eifel - Quai André Citroën ID 273

Ubytování (Apartmán) Tour Eifel - Quai André Citroën ID 273. Situated in Paris, 2 km from Eiffel Tower and 2.8 km from Paris Expo - Porte de Versailles, Tour Eifel - Quai André Citroën ID 273 offers free WiFi and air... Ubytování Tour Eifel - Quai André Citroën ID 273 se nachází ve městě Paříž (Francie - Ile de France). V následujících dnech se ceny pohybují od 9 622 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Welcome at home

10

Welcome at home

Ubytování (Apartmán) Welcome at home. Boasting a garden, an outdoor pool and garden views, Welcome at home is situated in Noisy-le-Grand. Ubytování Welcome at home se nachází ve městě Noisy-le-Grand (Francie - Ile de France). V následujících dnech se ceny pohybují od 2 378 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Appartement proche Paris

10

Appartement proche Paris

Ubytování (Apartmán) Appartement proche Paris. Appartement proche Paris is set in Les Pavillons-sous-Bois and offers free bikes, a garden and barbecue facilities. Ubytování Appartement proche Paris se nachází ve městě Les Pavillons-sous-Bois (Francie - Ile de France). V následujících dnech se ceny pohybují od 3 400 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)